אורך השינה החדש והשפעת הפרעות שינה על בריאות העצם

פברואר 2015 היה בסימן שינה. מחקרים רבים פרסמו ממצאים בנוגע להשפעה השלילית של חוסר שינה על הבריאות, כשגולת הכותרת היא רשימת ההמלצות החדשות של האגודה הלאומית לשינה שמצאה שאורך השינה שהומלץ לנו עד עכשיו לא היה מדויק.

 

הפרעות שינה מסוגים שונים הינן אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בעולם. כבר ידוע שבעיות שינה משפיעות על הבריאות הפיסית והנפשית. מחקר מפברואר 2015 מצא שהן גם אחד מהגורמים הבלתי מוכרים לאוסטאופרוזיס (דלדול עצם).

 

המקצב היומי של חידוש ויצירת רקמת עצם הינו גורם חשוב לבריאות העצם. חוקרים טוענים לאחרונה שהפרעות שינה יכולות להיות גורם לא מאובחן לדלדול ברקמת העצם. הפרעות שינה משפיעות על אורך ואיכות השינה, על רמות החמצן, גורמי דלקת ואספקטים נוספים של בריאות שהינם בעלי השפעה על חילוף החומרים בעצמות.

 

חשוב להגדיר את היחס בין שתי ההפרעות הכל כך נפוצות הללו (אוסטאופרוזיס ובעיות שינה) ולהבין את התהליכים הביולוגים שעשויים לקשר ביניהם. כך מפרסם המחקר שהופיע בגיליון Journal of Bone and Mineral Research review.

 

המקצבים הביולוגים הפנימיים של הגוף משפיעים על מערכות נרחבות ולכן אין לנתק אותם משאר התפקודים של הגוף. יותר מכך, אם הפרעות שינה משפיעות על דלדול עצם כפי שנמצא, הרי שהטיפול והאבחון של אוסטאופרוזיס צריך לכלול שיפור באיכות ואורך השינה הלילית, לדבריו של ד"ר קריסטין סוואנסון.

אז מהו אורך השינה הבריא והרצוי?

פאנל חוקרים מומחים ממליץ על הגרסה החדשה של שנת הלילה שלכם

האגודה הלאומית לשינה בשיתוף עם פאנל מומחים בתחום השינה, האנטומיה והפיזיולוגיה האנושית הסכימו יחד עם רופאי ילדים וניורולוגים בפברואר 2015 על המלצה חדשה לאורך הרצוי של שנת הלילה. ההמלצה מאריכה את טווח השינה המומלץ לרוב שכבות הגיל. את ההמלצה והמחקר הם פרסמו בגיליון Sleep Health: The Official Journal of the National Sleep Foundation.
פאנל החוקרים החליט לבדוק מחדש את המלצות השינה הקיימות אצל שש קבוצות גילאים, כשהעיקריות בהם הם ילדים ובני נוער.
להלן תקציר ההמלצות החדשות:
  • תינוקות (0-3 חודשים): טווח השינה כווץ ל 14-17 שעות (הטווח הקודם היה 12-18 שעות)
  • תינוקות (4-11 חודשים): טווח השינה המומלץ הוארך בשעתיים ל 12-15 שעות (הטווח הקודם היה 14-15)
  • ילדים (שנה-שנתיים): טווח השינה הוארך בשעה ועומד על 11-14 שעות (הטווח הקודם היה 12-14)
  • גילאי גן (3-5 שנים): טווח השינה האורך בשעה ועומד על 10-13 שעות (הטווח הקודם היה 11-13)
  • גיל בית ספר (6-13 שנים): טווח השינה הוארך בשעה ועומד על 9-11 שעות (לעומת הטווח הקודם שהיה 10-11 שעות)
  • מתבגרים (14-17 שנים): טווח השינה הוארך בשעה ועומד על 8-10 שעות (הטווח הקודם היה 8.5-9.5 שעות)
  • קטגורית גיל חדשה להמלצת שינה: בוגרים צעירים (גיל 18-25): טווח השינה המומלץ הוא 7-9 שעות.
  • בוגרים (גילאי 26-64): טווח השינה המומלץ לא השתנה ונשאר על 7-9 שעות.
  • קטגורית גיל חדשה להמלצת שינה: מעל גיל 65: טווח השינה המומלץ הינו 7-8 שעות.
זוהי הפעם הראשונה שבה ארגון מקצועי כלשהו מפתח המלצות שינה תלויות גיל המבוססות על סקירה מקיפה של הספרות המחקרית העולמית בנושא אורך השינה והבריאות הפיסית, הביצועים, ההתנהגות והבטיחות של אדם. כך טוען ד"ר צ'ארלס זייסלר, ראש האגודה הלאומית לשינה, ראש בית החולים להפרעות שינה ופרופסור לרפואת שינה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארוורד.
טווחי השינה המומלצים שפורסמו על ידי האגודה הלאומית לשינה מציעים את אורך השינה הרצוי בכל לילה על מנת לשפר את איכות ובריאות השינה של מיליוני אנשים, הורים וילדים.
שינוי גודל פונט
ניגודיות